Menu

Exponáty

Muzeum Smyslů nabízí 50 různých exponátů umístěných v rozmanitých ekosystémech, které vás vezmou na fantastickou cestu za oživením vašich smyslů a probuzení těch, o nichž jste ani nevěděli, že je máte.

Hlava na talíři

Poušť je místo, kde vaše smysly zdivočí a drsné prostředí si vybere svou daň. Lidské hlavy na talíři? Pojďte si ověřit, co se s vašimi smysly stane v naší poušti iluzí.

Plot na výměnu obličejů

Chtěli jste si někdy změnit nos, nebo dokonce celý obličej, ale bylo to pro vás příliš bolestivé a nákladné? Při procházce parkem konečně budete mít možnost! Jednoduše si vyberte někoho z ostatních návštěvníků a domluvte se, že si vyměníte obličeje pomocí našeho plotu na výměnu obličejů.

Poznejte tajemství barev

Představujeme Vám nejznámější aditivní model míchání barev RGB (Red, Green, Blue). Model se skládá ze tří základních barev a souvisí s fyziologií lidského oka. V tomto modelu se barvy červená, zelená a modrá navzájem prolínají a tím vytváří další barevné spektrum, v jehož středu vznikne čistě bílá barva. Tento proces využívají displeje, monitory a projektory.

Nekonečná disko místnost

Máte rádi párty? Tak to rozhodně musíte navštívit naši nekonečnou disko místnost! Unikátní prostor, kde si můžete zatančit, zazpívat a užít si celou tuhle chvilku naplno, sami nebo se svými přáteli či rodinou. Nezapomeňte se tu vyfotit, takové fotografie Vám bude kdekdo závidět!

Místnost vzhůru nohama

Už jste se někdy procházeli po stropě? Jste připraveni na jiný úhel pohledu? Tak se pořádně držte! A dejte si pozor, abyste nespadli třeba do záchodu.

Zvuková zóna

Jak zábavné by byly kreslené i hrané filmy bez zvuku? Přemýšleli jste někdy, jak se takové zvuky vytvářejí? A co když scéna vyžaduje zvuky hromu, větru nebo strašidelné zvuky? Přijďte se podívat na naši novou expozici "Foley", abyste zjistili, jak se zvuky pro film vytvářejí, a přiveďte zvuk do našeho kresleného příběhu!

Lože z hřebíků

Fakírovo lože je deska hustě posázená hřebíky. Najdete v sobě dost odvahy? Lehněte si na 1209 hřebíků a odhalte na vlastní kůži tajemství indických fakírů!

Konírna

Čas se tu zastavil, vládne tady atmosféra starých dob. Naše konírna zde stojí již od 18. století. Kromě jiného tu můžete nakrmit naše koně a pořídit krásné fotky. Objevte zde ducha staré kouzelné Prahy!

Amesova místnost

Kolik času je potřeba k tomu, aby člověk povyrostl o 10 cm? A co o metr, nebo dokonce ještě víc? Rok, dva roky, déle? V Muzeu smyslů je možné všechno! Přijďte zažít, jak lidé rostou a zmenšují se během pár vteřin.

Kaleidoskop

Kaleidoskop, česky krasohled je dětská hračka, která nás fascinuje již několik generací. Slovo kaleidoskop pochází z řečtiny a doslova znamená přístroj, kterým lze vidět krásné obrázky. Jak ale takový optický nástroj vlastně vůbec funguje? To se dozvíte, když ho přijdete k nám prozkoumat a to v několikanásobně zvětšené verzi! Navíc si nyní domů můžete odnést krásné vzpomínky z Vaší návštěvy, nově je u nás totiž možné také fotky z kaleidoskopu zakoupit (v dárkovém obalu)!

instagram
instagram
instagram
instagram
instagram
instagram
Instagram

Kde jsme?